Książka kucharska na prezent

Dawanie książek kucharskich, takich typowych, z nudnymi przepisami powinno być zabronione. Kocham gotować, kocham poznawać nowe przepisy, a prezenty w postaci książek kucharskich to nieodłączny element świąt. Poza tym oczywiście kieliszki, garnki, szklanki, sztućce, miski, deski. Trafił się nawet robot kuchenny ;) Wszelkie sprzęty da się wykorzystać, ale książki niekoniecznie. Od niektórych przepisów włos się jeży… Ale na rynku są też wspaniałe pozycje, które ucieszą nawet tych, którzy gotują od święta! Jako “specjalistka” w tej materii wybrałam pięć najlepszych książek kucharskich ostatnio wydanych.

Totalną podstawą książki kucharskiej są piękne, inspirujące zdjęcia. Bez tego ciężko nabrać ochotę do gotowania. A tak, są i takie książki w których nie ma ANI JEDNEGO zdjęcia i w których można przeczytać “weź kostkę rosołową”… Tragedia. Ja najbardziej lubię książki kucharskie zagraniczne, można je na przykład kupić w TK MAXX w rozsądnej cenie – w normalnej księgarni zagraniczne kulinarne książki potrafią być bardzo, bardzo drogie. Ale w Tk Maxx warto się rozejrzeć. Jedyna ich wada to taka, że często trzeba się zastanawiać nad zamiennikami, w Polsce mamy w końcu inne produkty i nie ma sensu wydawać majątku na jakieś ziemniaki zza oceanu :)

Także pamiętajcie, że książki z przepisami to fajny prezent, ale wybierajcie takie cieszące oko, takie które już na wstępie obiecają, że gotowanie będzie radością, a nie rodzinnym obowiązkiem. Wtedy ten prezent nie jest fajny. A teraz na koniec trochę z mojego doświadczenia – dostałam w życiu 2 książki, z których byłam niezmiernie ucieszona. Pierwsza to Regionalna Kuchnia Polska, z tradycyjnymi potrawami, duży format, dużo zdjęć. Taka perełka. A druga to książka napisana przez Włocha, którego nazwiska już nie pamiętam, po angielsku, ale była świetna ponieważ każda strona była zalaminowana, więc można było z nią gotować, kłaść ją przy zlewie itd. W zestawie z nią był marker do robienia notatek i gąbeczka do ich zmazywania. Świetny, bo niebanalny, ktoś się natrudził by to znaleźć i kupić. Takie prezenty cieszą!

Przy okazji zapraszam na facebooka najlepszych prezentów, który ruszył kilka dni temu! Obiecuję dostarczać inspiracje każdego dnia!

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • ksiazka kucharska na prezent

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *