Książka kucharska na prezent

Sama kocham gotować, a jeszcze bardziej przeglądać piękne książki kucharskie. Są niestety często bardzo drogie, poza moim zasięgiem. A jest ich mnóstwo. Myślę, że dla takich miłośników jak ja świetnym prezentem na każdą okazję będzie wspaniała książka kucharska. Podzielę się z Wami moimi marzeniami w tej materii – spełniony i jeszcze nie. Skupiam się na polskich tytułach, choć mnóstwo świetnych książek nigdy nie doczekało się tłumaczenia. Jednak zdobycie takiej zagranicznej, często nienowej książki jest trudne, dlatego też postanowiłam wyszukać kilka perełek na rynku rodzimym.

white-plate-eliza-morawska-ksiazka-kulinarna-na-prezent

Po pierwsze pięknie wydana książka znanej blogerki z White Plate i książka o takim właśnie tytule. Gotowanie prosto z serca, pełne sezonowych smaków, proste i pyszne. W pierwszej swojej książce zebrane zostały przepisy na ciasta.

chleb-ksiazka-kucharska-na-prezent

 

Książka piękna i kompletna, z pięknymi ilustracjami i pełna cennych wskazówek. Z nią wyjdzie każdy chleb, a jest ich w książce mnóstwo. Bez niej nigdy sama bym nie zaczęła bawić się w pieczenie różnego rodzaju pieczyw.

zlota-ksiega-makaronow-ksiazka-kucharska-na-prezent

Piękne wydawnictwo dla miłośników makaronów w każdej postaci. “Złota księga makaronów” to kilkaset przepisów na pyszne dania z makaronem. Bardzo ciekawa i dobrze napisana, służy mi już od 2 lat i ciągle zaskakuje nowymi pomysłami :)

Kulinarne_wyprawy_Jamiego-prezent-ksiazka-kucharska

Jamie inspiruje i gotuje smacznie i prosto. A ta książka to kwintesencja jego stylu. Wielka liczba przepisów z różnych części świata, z pięknymi ilustracjami, grubaśna, książka – marzenie (moje niespełnione :) ).

sekrety-wloskiej-kuchni-kucharska-ksiazka-na-prezent

I na koniec pozycja nie do końca kucharska, ale też o gotowaniu. O jedzeniu i o Italii. Inspiruje, pozwala poznać i zrozumieć kuchnię, a to najważniejsze. Na tle innych książek o Włoszech, ta się bardzo wyróżnia, warto ją mieć. Nawet osoby niekoniecznie zainteresowane gotowaniem znajdą w niej coś dla siebie :)

Na koniec jeszcze dodam, że taki prezent można ciekawie urozmaicić lub uczynić bardziej osobistym. Na przykład przyrządzić od razu jakieś pyszne danie z książki lub dołączyć do prezentu składniki z których wspólnie coś można ugotować. A z takich osobistych – najmilszym prezentem jaki zdarzyło mi się otrzymać, to książka zrobiona z moich starych, poplamionych i wysłużonych notatek. Każda kartka zalaminowana, już się nie zniszczy. A do tego piękne wspomnienia między nimi. Kto by nie chciał takiego prezentu?

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *