Prezent dla babci

babciaPostanowiłam napisać post o prezentach dla babci – idealnych na różne okazje. Święta, urodziny, czy już zbliżający się dzień babci. Jestem wielką orędowniczką obdarowywania babć i dziadków, którzy zwykle są zwyczajnie pomijani. Stosik prezentów zmniejsza się z wiekiem, wnuk, czy wnuczka o ile pamiętają o dniu babci, to już na święta rzadko kiedy mają jakiś podarek. Kilka propozycji na sam początek, klasycznych, niedrogich, ale też przemyślanych.

To tak już jest, że babci ucieszy się z byle czego, nawet z laurki, a jak nie ma lurki to z samych życzeń – tak już skonstruowany jest ten świat. Jednak nie radzę iść po najmniejszej linii oporu i jednak trochę się wysilić, poznać może babcię nieco i spróbować kupić coś naprawdę fajnego. Ja na przykład swojej babci regularnie kupuję książki, jako że moja babcia jest zapaloną czytelniczką. W tym roku nawet planujemy rodzinnie pójść dalej i zaopatrzyć babcię w czytnik, ponieważ w książkach czcionka często nie spełnia wymagań. Nikogo nie namawiam na taki zakup, ale trzeba wiedzieć co babcia lubi. Bądź lubiła, a już o tym powoli zapomina, co odłożyła na bok z powodu braku czasu.

Fajny prezent to taki, który będzie zachęcał do działania, wyjścia, zrobienia czegoś, spróbowania. I przytoczę tu jeszcze jedną anegdotkę sprzed paru lat dotyczącą babci mej własnej. Babcia otrzymała komputer, jednak oczywiście było to dla niej pudło z magią w środku. Trochę to trwało zanim zaczęła na nim pracować, korzystać z internetu, a nawet zanim zaczęła układać pasjansa. Od początku jednak cała rodzina wiedziała, że to był prezent trafiony – dlaczego? Dlatego, że każdy zaangażował się w pomoc, babcia oprócz komputera otrzymała towarzystwo i uwagę, a kiedy już się nauczyła korzystać biegle kompletnie zmieniła swój tryb życia. Wszyscy byli w szoku.

Nie komputer jest w tej anegdotce sednem, ale wspólne spędzanie czasu. Spróbowanie czegoś nowego. Możecie wymyślić coś bardziej adekwatnego, dopasowanego do waszych własnych babć, ale postarajcie się aby ten prezent był niezwykły. Lub żeby zwykły prezent nabrał zaskakującego znaczenia. Niech parasol będzie zaproszeniem na spacer, gra obietnicą częstszych spotkań, książka dowodem znajomości, biżuteria – przypomnieniem kobiecości i tak dalej. Kto jak kto, ale babcia to doceni! Pomysłów jest mnóstwo – zaczynając od drobiazgów, a kończąc na wspólnym wyjeździe nad jezioro, czy do SPA, czy sesji zdjęciowej. Warto się zastanowić, zaszaleć za babcię – mało która kobieta po 60 sama decyduje się na takie ekstrawagancje!

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • prezent dla babci
  • laurki dla babci

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *