Prezent dla dziewczyny

Kilka ogólnych zasad, w końcu okazje nie różnią się od siebie aż tak bardzo. Mogą być różne fundusze, różne stopnie osobistości, prezenty mniej i bardziej „publiczne”, ale są pewne zasady, które warto znać. Prezent ma być trafiony, ale też adekwatny, pasować do pewnego wzorca, a jednocześnie nie może być stereotypowy.

Czego nie kupować?

Odpuścić można sobie tzw. prezenty praktyczne. Mężczyźni doceniają tę stronę – kobiety nie do końca. Także AGD omijajcie z daleka, chyba że marzeniem waszej wybranki jest „cudowna” suszarka, czy lokówa – dla takich gadżetów pielęgnacyjno-kosmetycznych można zrobić wyjątek. Ale wszelkie gotowanie, sprzątanie, prasowanie – generalnie nie. Zastanowić można się ewentualnie nad kulinarnym gadżetem, ale to kwestia delikatna i prezent dobry tylko dla kobiet (i mężczyzn zresztą również) pasjonujących się gotowaniem. Wchodzimy tu bowiem na inny poziom, czyli hobby, a z tym prezent wiązać można, a nawet trzeba.

Pamiętajcie – prezent ma służyć obdarowanemu, nie szukajcie więc korzyści. Nie kupujcie też czegoś, co ucieszyłoby was. Klasyczny błąd. A potem biedne dziewczę musi udawać radość na widok myszki idealnej dla gracza. Którym nie jest.

Unikajcie bielizny – wydawałoby się, że jest to prezent popularny, ale budzi wiele kontrowersji. Poza tym rozmiar bielizny musi być idealnie dopasowany, co bez przymiarki jest niemal niemożliwe.

Warto też zastanowić się nad ceną prezentu. Odradzam celowanie w zbyt wysokie progi, podobnie zresztą jak najniższe, ale zbyt drogi prezent potrafi postawić w naprawdę niezręcznej sytuacji. W skrajnych przypadkach może być to odebrane jako zniewaga, jak rzucenie pieniędzmi w twarz i wywyższanie się. Nie wiadomo co zrobić z takim prezentem – czy przyjąć, czy zwrócić uwagę, czy odmówić przyjęcia. Prezent ma cieszyć, nie zawstydzać. Myślę, że bezpieczna granica to ok. 100 zł na początek. Limity mogą być ruchome i zmieniać się wraz ze stażem, z zarobkami. Ale zbyt drogi prezent na początku znajomości jest co najmniej gestem dwuznacznym.

Co w takim razie będzie ok.?

Ja jestem zwolenniczką prezentów osobistych, ale tanich. Klasyka, to dla mnie książki, perfumy, dodatki (szaliki, rękawiczki). Jeśli biżuteria – kolczyki lub broszka, delikatny wisiorek, bransoletka. Ale nie polecam celowania w tę kategorię na początku związku.

Absolutnie rozbrajające i wspaniałe są prezenty, w które włożyło się wysiłek. Minimalny, czyli wybranie i próba dopasowania do gustu dziewczyny, wpisanie dedykacji do książki itd. – jak w prezentach wymienionych wyżej. Lub większy – przygotowanie czegoś samodzielnie. Nie mówię o karmniku dla ptaków, czy szkatułce zdobionej metodą decoupage. Chodzi mi np. o album wypełniony zdjęciami, zrobienie kalendarza. Jakiś drobiazg – również bez przesady. Jeśli posiadacie jakiś talent – wykorzystajcie go!

Bardzo polecam – nie znam kobiety, której by nie zmiękło serce za sprawą wspólnego wyjścia. Polecam więc wszelkiego rodzaju vouchery np. masaż dla dwojga, wspólne spa, czy kulturalnie: teatr, kino, wieczór w eleganckiej restauracji. Wystarczy wiedzieć jak dziewczyna lubi spędzać czas i zapewnić jej cały wieczór, w czasie którego nic innego nie będzie musiała robić.

Na koniec – wspomniane już hobby. Każdy ma pasje – wykorzystajcie to, wtedy prezent może być dużo bardziej specjalistyczny, praktyczny, a jednocześnie osobisty. Jest również komunikatem, że wspieramy, doceniamy, zauważamy.

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • najlepszy prezent dla dziewczyny
  • najlepsze prezenty dla dziewczyny
3 komentarze
  1. Lucja 09:04
  2. Karolinka 20:56
  3. Rafał 12:17

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *