Prezent dla przyszłej mamy

Coraz popularniejsze w Polsce stają się tzw. przyjęcia baby shower, a na nich jedną z głównych atrakcji są prezenty dla przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze dziecka.

Co kupić przyszłej mamie? Jeśli same jesteście matkami – kupcie to, co było w waszym odczuciu szczególnie przydatne lub co zawsze chciałyście mieć, a wydawało się wam zbędnym luksusem ;) To wcale nie musi być drogi prezent, a na przykład nie do końca praktyczny.. Mnie bardzo cieszyły prezenty, które były jednocześnie praktyczne i na tyle drogie, czy luksusowe, że sama bym ich nie kupiła.

Stawiałabym jednak na dzielenie się doświadczeniem i obdarowanie przyszłej mamy czymś co uznałyście za genialny gadżet. Dobrym pomysłem jest też kompletowanie wyprawki. Możecie dopytać się, czy przyszła mama zrobiła listę potrzebnych rzeczy, wtedy zadanie macie bardzo ułatwione. Kupujcie rzeczy potrzebne, możecie też złożyć się w kilka osób na prezent nieco bardziej kosztowny – np. łóżeczko, wózek, czy fotelik samochodowy.  Nigdy za wiele z kolei takich rzeczy jak kaftaniki, śpioszki. Bezpiecznym prezentem będzie też pościel, różnego rodzaju śpiworki i kocyki. Ja praktycznie do każdego prezentu dla przyszłej mamy dodaję wspaniały kocyk z polaru minky (polar minky), czasami nawet własnoręcznie uszyty, moje dzieci uwielbiały takie kocyki i po prostu uwielbiam się tym dzielić. 

Możecie kompletować prezenty z kilku elementów – np. według wzoru: coś praktycznego, coś do zabawy, coś dla mamy. Świetny zestaw: kaftaniki+gryzaczki+chusta i podręcznik jej wiązania. Ważne jest właśnie też niezapominanie o mamie! Może być to jakiś kosmetyk, fajna torba, albo coś w formie bardziej pamiątkowo-symbolicznej. Może warto zrezygnować z wszelkiej praktyczności i zafundować przyszłej mamie sesję fotograficzną?

Prezentów dla przyszłej mamy jest bez liku – postarajcie się jednak unikać oklepanych pomysłów – impreza na którą wszyscy przyniosą pieluchy może być nieco przygnębiająca. Pamiętajcie o zabawkach, gadżetach typu elektroniczna niania, czy pozytywki. Jest to też idealna okazja by kupić np. pierwszy album dziecka. Nie zapominajcie, że prezent ma się również podobać!

Budżet – oczywiście wedle możliwości, ja jednak określiłabym go maksymalnie na 150-200 zł, bardziej kosztowne prezenty mogą pojawiać się ze strony rodziny, ewentualnie bliskich przyjaciół. Ale niekoniecznie na przyjęciach baby shower, a raczej w kameralnym gronie.

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • co kupic dziewczynie na walentynki ??
  • co kupic chopakowi na walentynki?
Wasze komentarze, pomysły...
  1. natalie 09:27

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *