Prezent na dzień dziecka

Prezent na dzień dziecka musi być, ale na co się zdecydować – na słodycze, jakieś drobiazgi, czy może fajniejszy prezent, w końcu to jedyny taki dzień w roku, a dookoła mnóstwo kuszących rzeczy. Ja mam tak z książkami – od jakiegoś czasu, widzę wszędzie świetne pozycje dla maluchów, ale nie pozwalam sobie na zakup, 2-3 książki w miesiącu, nie więcej i to też zawsze przemyślane, wybrane wspólnie.

Powiem tak – ja na pewno kupię jakiś drobiazg – coś czuję, że książkę z pierwszej rubryki tabelki. Ale! Dzień dziecka przypada w tym roku w niedzielę, więc zabranie latorośli na jakiś fajny festyn, na konie, czy na basen – to idealne rozwiązanie. Zawsze z okazji dnia dziecka można liczyć na atrakcje w zoo, kinie, czy muzeum – korzystajcie z tego, dzieci to lubią, a rodzice niech się nawet zmuszą, w końcu to nie ich dzień.

W zeszłym roku postawiliśmy na basen – było fajnie, ale niestety nie tylko my mieliśmy taką wizję rodzinnego święta. Lepiej więc wybierać miejsca, gdzie tłum nie będzie przeszkadzał albo po prostu wybrać się na pierwszy piknik nad jezioro, czy wyskoczyć na weekend w góry, czy nad morze. Coś co sprawi wam frajdę. Może być nawet kino, czy spacer. Duże prezenty odradzam, mi się to wydaje jednak kiepskim zastępstwem dla wspólnego dnia.

Jeśli jesteście bardzo zdeterminowani urządźcie prawdziwy “dzień dziecka”, czyli dziecko decyduje – gdzie idziecie, co robicie, co na obiad, co na kolację, czy jakiś ekstra deser. Warto zadbać o takie wspomnienia, zapewniam was!

Wasze komentarze, pomysły...
  1. EWa 18:26

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *