Prezent na dzień matki

Dzień mamy się zbliża, a ja uwielbiam ten czas – kwiaty, wiosna, zbliżają się wakacje, dużo wolnego. W takim duchu też proponuję prezenty dla mamy. Przede wszystkim nie wyobrażam sobie tego dnia bez kwiatów – najlepiej własnoręcznie nazrywanych. Ale jeśli nie ma takiej możliwości radzę kupić coś mało oficjalnego – tulipany, konwalie etc. Do tego coś słodkiego – jeśli akurat mama jest zwolenniczką. I taki zestaw by właściwie wystarczył i przez wiele lat wystarcza, ale kiedy prezentami zaczynają zajmować się dorosłe osoby można nieco bardziej zaszaleć.

U mnie utrwaliło się wysyłanie mamy przeze mnie i siostry do SPA. Jak się udaje to jedziemy w 4, jeśli nie – chociaż jedna osoba. Często są to oferty z grouopna, dzięki czemu możemy na to poświęcić cały weekend, wieczorem napić się wina, porozmawiać. Oczywiście nie w sam dzień matki, ale w jakiś inny słoneczny czas.

Nie, moja rada nie brzmi – kupujcie kupony do SPA – moja rada brzmi: jeśli możecie kupujcie wspólnie z rodzeństwem prezenty. Nie tylko będą mogły być większe, ale też sprawią więcej radości i będą bardziej przemyślane. W zależności od tego co lubi wasza rodzina – wybierajcie prezenty, które zapewnią wam rozrywkę na długi czas. Będzie lato, będzie ciepło, będzie dużo okazji i chęci do wspólnych spotkań – może coś z myślą o nich? Albo może jest coś co mama chciałaby zacząć robić i można trochę temu dopomóc? Ja jak zwykle prezentuję w tabelce kilka moich propozycji.

Fajne są też różnego rodzaju gadżety, możecie spróbować podarować mamie coś o czym nawet nie miała pojęcia lub czego spróbować nie miałaby odwagi. Np. czytnik e-booków (tu trochę porad jak wybrać), czy ramkę cyfrową, tablet. Trochę czasu trzeba będzie poświęcić na naukę, ale to naprawdę są przydatne rzeczy. Nawet moja babcia pełna początkowo oporów już sobie bez tych przedmiotów nie wyobraża życia – choćby dlatego, że czytanie książek stało się niemożliwe ze względu na wzrok, a zerwać kontaktu z internetem nikt chyba nie potrafi ;)

10 komentarzy
 1. ANIA 13:56
 2. gosc babe 12:52
 3. gosc 13:10
  • gosc babe 11:02
 4. ANIA 17:11
 5. gosc babe 12:57
 6. amelka 11:59
 7. gosc babe 15:19
 8. Lika 18:54
 9. asia 23:20

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *