Prezent na roczek

Pierwsze urodziny dzieciątka to zwykle spora impreza, dziecko oczywiście jest jeszcze za małe żeby cokolwiek zrozumieć, za małe żeby czerpać radość. Jest to taka impreza, którą średnio lubię, podobnie jak chrzest. Ale to po prostu perspektywa mamy, która męczy się niemiłosiernie podczas tych dwóch właśnie uroczystości. Jednak nie o mamie, a o dziecku miało być i o tym co mu kupić. Na początek tradycyjnie tabelka z moim top 5, a później jeszcze kilka słów.

Najważniejsze to – nie kupować prezentu dla rodziców. Wiadomo, dziecko jest małe, nie rozumie, nie ucieszy się tak jak pewnie byśmy chcieli. Ale nie zapominajmy, że takie maluchy rozwijają się w zatrważającym tempie! Już za kilka miesięcy będą biegać, zaczną mówić, będą stawać się coraz bardziej samodzielne. Skreślcie więc wszystkie prezenty typu – pieluchy, kaftaniki, butelki, podgrzewacze, pościel. Po pierwsze nie jest to impreza mająca przynieść ulgę finansową rodzicom, a po drugie okres niemowlęctwa właśnie się kończy, więc większość z tych rzeczy posłużyłaby max 2-3 miesiące.

Postawcie na zabawki! I to właśnie już takie do których można dorosnąć w ciągu kilku miesięcy, niż takie które z użytku po takim czasie wyjdą. Dobrymi zabawkami dziecko może spokojnie bawić się przez kilka lat. Klocki drewniane są super, dla każdego wieku praktycznie. Byle były z dużych elementów. Duplo jest również świetne, ale za fajny zestaw już trzeba trochę zapłacić. Moja córka dostała świetny prezent na roczek – zestaw pacynek i pudło-teatr. Początkowo mama była wystawiającym, ale już między 2, a 3 rokiem życia to mała przejęła tę rolę.

Jeśli dziecko mieszka w domu z ogródkiem uważam za bardzo fajny pomysł kupno jakiejś zabawki, którą tam właśnie będzie można umieścić – choćby zamykana piaskownica, z droższych nieco jest duży wybór domków, te prezenty są szczególnie atrakcyjne latem, kiedy można od razu z nich skorzystać.

Ewentualnie można kupić również jakiś pojazd, chociaż ja jestem zwolenniczką rowerków biegowych na które roczek to za mało. Na rynku istnieje jednak duży wybór rowerków z trzema kółkami, z zapięciami, tak że nawet roczny berbeć może być w nich wożony. Takie wózki, które dają dzieciom więcej frajdy :) Jedyną rzeczą, która nie jest do końca zabawką, a którą polecam to zestaw dziecięcych mebelków. Rodzice zwykle przy tak małym dziecku jeszcze nie myślą o stolikach i krzesełkach, a okres rysowania zbliża się nieubłaganie, także takie mini meble – ale właśnie stoliczek, a nie żadna komoda będzie fajnym rozwiązaniem.

A przy okazji zapraszam na Facebooka, który właśnie ruszył, dzięki niemu dotrze do was codzienna porcja inspiracji ;)

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • Prezent na roczek
  • prezenty na roczek
  • jaki prezent na roczek
  • prezent na roczek dla chłopca
4 komentarze
  1. Misia 14:50
  2. Olimpia 23:45
  3. Matio 12:23
  4. Sklep Revell 09:29

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *