Prezent na osiemnastkę

Nie ma na to jednej recepty. W zależności od tego kto kupuje – na myśl przychodzą zupełnie różne kategorie prezentów. 18. urodziny, to moment wejścia w dorosłość, a więc jeśli chodzi o prezenty od rodziny – prezent powinien być poważny, nieco bardziej kosztowny niż dotychczas. Mogą być to nawet pieniądze, coś związanego z przyszłymi studiami, czy pracą. Chodzi tu o pewien symbolizm, pokazanie, że poważnie traktujemy ten moment i uznajemy dorosłość jubilata, czy jubilatki.

Rodzice

Prezent od rodziców tym bardziej powinien się wyróżniać. Jest to dobry wiek na inwestowanie w poważniejsze sprzęty i elektronikę. Młodzi ludzie mają już swoje pasje, plany związane z przyszłością, z edukacją. Jest to spore pole do popisu – możecie kupić coś specjalistycznego, związanego z konkretną dziedziną, coś co do tej pory wydawało się zbędnym wydatkiem. Może być to dedykowany dla konkretnej grupy zawodowej laptop, profesjonalny aparat fotograficzny, kamera, sprzęt sportowy, luneta. Świetnym pomysłem są również wszelkiego rodzaju kursy, które przygotują do pracy, czy studiów, prezent szczególnie fajny jeśli urodziny wypadają w okresie przedwakacyjnym – wówczas ofert jest najwięcej. Jeśli nic tu was nie zainspirowało – pewnymi uniwersaliami są wycieczki zagraniczne, smartfony, czy tablety. Nie są to prezenty zaawansowane, ale chyba każdego ucieszą.

Dalsza rodzina

Tu jak najbardziej można dać kopertę, jest to nawet wskazane. 18 lat, to wiek w którym na pewno gotówka się przyda, szczególnie że już niebawem trzeba będzie uczyć się samodzielności. Oczywiście, jeśli wiecie, że coś na pewno zda egzamin – możecie śmiało kupować. Myślę, że optymalny koszt prezentu na tę okazję, to 100-300 zł. Gorąco polecam również składanie się na większe prezenty – np. właśnie wspomniany tablet, czy laptop itd. Nie można wymagać od każdego wielkiego poświęcenia finansowego, ale jeśli każdy dołoży swoją część – dużo łatwiej będzie uzbierać wymaganą kwotę. Szczególnie, że sprzęty specjalistyczne, takie jak wydaje mi się są idealne na tę okazję – bywają bardzo drogie.

Przyjaciele i znajomi

Tradycja, może niezbyt wyszukana, ale jednak, mówi że prezent musi być „z przymrużeniem oka”. Zabawny, czasem dwuznaczny. Wcale tego nie pochwalam, sama wszystkich uprzedzałam, że nie chcę takich prezentów i wiele osób mi znanych również to robiło. Czy jest sens w nie inwestować? Tak, ale pod warunkiem że nie będą to bezsensowne gadżety, które po imprezie pójdą na śmietnik. Za to polecam gry towarzyskie i imprezowe, które już w trakcie urodzin będą mogły zostać wykorzystane. Chciałabym jednak zwrócić uwagę na funkcję tych prezentów – chodzi o podkreślenie dorosłości. A to można zrobić na wiele sposobów, w tym na wiele dużo bardziej dojrzałych sposobów. Choćby butelka pierwszego dobrego alkoholu, który będzie można postawić w domu na półce jest dużo fajniejsza niż np. gadżet erotyczny.

Jeśli urodziny obchodzi ktoś z bliskiego grona – głupie prezenty powinny być zabronione. Jeśli macie paczkę znajomych – złóżcie się na fajniejszy prezent, przecież dobrze znacie osobę, która obchodzi urodziny, to wy najlepiej powinniście trafić w gust. Może wakacyjny wyjazd, czy szalony weekend gdzieś za granicą, festiwal – na który się wspólnie składacie? To wbrew pozorom nie musi być bardzo droga impreza, a takie drugie urodziny w wybranym gronie – bezcenne

Dziewczyna/chłopak

Tu odsyłam do innych tekstów, dotyczących prezentów dla dziewczyny/chłopaka. Chciałabym tylko zaznaczyć w tym miejscu, że impreza urodzinowa nie jest najlepszym momentem – prezent warto wręczyć na osobności. I niech to będzie coś wyjątkowego, osobistego, żadna klisza. Wejście w dorosłość, to mimo wszystko ważne wydarzenie, nikt nie chciałby aby to właśnie druga połówka je zbagatelizowała!

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • jaki prezent na osiemnastke
  • prezenty na osiemnastk
  • gdzie kupic gadzety na osiemnastke
Wasze komentarze, pomysły...
  1. Hunter 10:52

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *