Prezent na rocznicę ślubu (dla żony/męża)

Kto komu i dlaczego? Zawsze mnie zaskakiwało, że osoby „postronne” – znajomi, rodzina pamiętają o MOJEJ, czy mojej i męża raczej, rocznicy ślubu. Różne są zwyczaje, ja osobiście nie poczuwam się do obdarowywania nikogo z takiej okazji, ale zachęcam do wyrażenia swojego zdania, a może i na taki temat powstanie tu artykuł (nie mówię tu oczywiście o np. rocznicy 50, hucznie obchodzonej). Dzisiaj skupię się na upamiętnieniu własnej rocznicy, czyli co może żona mężowi, mąż żonie, małżeństwo sobie.

Taki prezent, to kwestia bardzo indywidualna i na którą wpływ ma wiele czynników. Staż, wiek, co lubicie, a czego nie, czego dawno nie robiliście, co zawsze chcieliście zrobić. Warto zadbać by rocznica była nie tylko okazją do kupienia kwiatka, ale do faktycznej refleksji i sprawienia drugiej osobie radości, wynikającej z tego, że się drugą osobę zna. Co za tym idzie – kupujcie spersonalizowane prezenty.

Poszukajcie jakiegoś wspomnienia, czegoś do czego lubisz, bądź lubicie wracać i spróbuj nawiązać do niego – fundując wycieczkę, przygotowując tematyczną kolację, film, czy po prostu kupując płytę z muzyką pochodzącą z danego okresu/miejsca. Odrobina sentymentalizmu jak najbardziej w tej sytuacji jest wskazana. A przy okazji dodam, że w małej porcji potrafi zdziałać cuda – wskrzesić coś, o czym dawno się zapomniało, odkurzyć uczucie.

Coś w innym tonie? Może wspólny relaks – masaż, kolacja, wyjście do kina/teatru/na długi spacer? Również w tabelce uwzględniłam takie przyjemności – patrz rubryka vouchery.

Do rocznicy warto przygotować się zawczasu. Szczególnie, jeśli to rocznica okrągła. Warto zrobić coś spektakularnego. Możecie znów celować w różne obszary – od uroczystości w szerszym gronie, po kameralne spotkanie z winem i jedzeniem we włoskiej restauracji. Możecie, jeśli lubicie przygotować coś własnoręcznie – np. stworzyć album ze zdjęciami, czy wgrać zdjęcia w ramkę elektroniczną, które będą przekrojem przez ostatnie lata. Dla panów klasycznym wyjściem będzie biżuteria, dla pań zresztą również, choć tu raczej spinki do mankietów, czy zegarki z grawerowaną dedykacją.

Jeśli chodzi o prezenty, które określiłabym mianem wspólnych, odsyłam do tabelki, a tu jeśli szukacie PREZENT DLA ŻONY NA ROCZNICĘ ŚLUBU, PREZENT DLA MĘŻA NA ROCZNICĘ ŚLUBU.

Takich prezentów szukacie najczęściej:
  • prezent dla meza na 20 rocznice slubu
  • prezent na 20 rocznicę ślubu dla męża
  • jaki prezent dla meza 20 trocznica slubu
Wasze komentarze, pomysły...
  1. IGA 09:20

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *