Prezent za świadectwo z paskiem

Pozostańmy jeszcze chwilę w klimatach końca roku szkolnego, tym razem od drugiej strony – co dać dziecku, młodszemu, starszemu za świadectwo z paskiem? Pieniądze? Tak się właśnie utarło i ma to całkiem spory sens – w końcu wakacje, pieniądze się przydadzą, a jest to zawsze deficytowy towar. Także moim zdaniem, jak najbardziej! Nie jestem zwolenniczką prezentów pieniężnych, na urodziny, imieniny, gwiazdkę – wręcz ich nie toleruję, ale tu robię wyjątek i muszę powiedzieć, że moje dzieciaki z tych pieniędzy cieszą się bardziej, niż ich koledzy i koleżanki z klasy, którzy z kolei nie dostają innych prezentów. Uważam też, że starania dziecka, całoroczna nauka, jeśli was na to stać, powinna być odpowiednio nagrodzona. Raz do roku, nie mówię, że po każdej zaliczonej kartkówce 5 złotych, ale taka roczna premia – uważam, że się należy. 

Sama rzadko na zakończenie roku bawię się w wymyślanie prezentów, jedynie jeśli jest to związane ze zmianą szkoły, ale jest to jednocześnie prezent za zdane egzaminy, czy “na start” w nowej szkole. Nie ma takich okazji zbyt wiele, ale prezent taki warto przemyśleć i dostosować do potrzeb. U mnie wyglądało to tak, że po podstawówce kupowałam pióro, po gimnazjum komputer. Koniec liceum jeszcze przed nami, ale już o tym myślimy i prawdopodobnie będzie to laptop, który przyda się na wykładach, który będzie mobilny itd. To jednak trochę inna kategoria prezentów, nie do końca decyduje tu o czymkolwiek “pasek”.

Wracając do tematu, jeśli chcecie dziecku sprawić przyjemność i nie do końca przekonują was fundusze wakacyjne, proponuję dwa wyjścia. Pierwsze pozostawia nas w naukowych klimatach – wybierzcie jakąś ciekawą i odpowiadającą zainteresowaniom dziecka książkę, może lunetę, lub lornetkę, jeśli macie taką możliwość wybierzcie się do muzeum, centrum nauki. Druga opcja, to “myślimy już o wakacjach”. Czyli może bardziej jakiś sprzęt sportowy, karnet na basen, ewentualnie gra komputerowa – w końcu brzydka pogoda zdarzy się nie raz, nie dwa. W tabelce znajdziecie kilka konkretnych propozycji, które w tym sezonie na pewno zdadzą egzamin.

Wiadomo też, że inny prezent będzie odpowiedni do innego wieku. Dobre świadectwo moim zdaniem zawsze jednak zasługuje na prezent z prawdziwego zdarzenia. Młodszym dzieciom można kupić hulajnogę, rolki, odtwarzacz mp3, jakąś fajną rodzinną grę, ważne żeby było to coś innego, niecodziennego, w końcu świadectwo z paskiem zawsze jest powodem do dumy i bagatelizowanie tego zwyczajnie nie jest fajne. Starszym można zafundować fajny wyjazd, tablet, aparat, zegarek, dziewczyny na pewno ucieszą się z droższej biżuterii. Dobrą opcją jest również bon prezentowy do empiku, czy sephory, czy po prostu wyjście na wspólne zakupy tylko dla nich, gdzie nie będą musieli robić maślanych oczy żeby dostać wymarzony t-shirt. Wiadomo, wszystko rozbija się o fundusze, ale na wasze możliwości – niech to będzie coś wyjątkowego. No i oczywiście obowiązkowo wspólne wyjście na lody! No, przynajmniej u nas:)

Jeśli chodzi natomiast o prezent za świadectwo od dziadków, chrzestnych itd. – jakaś drobna kwota myślę, że 50-100zł, będzie wystarczająca.

Wasze komentarze, pomysły...
  1. Tomek 21:10

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *