Smartfon – prezent dla babci lub dziadka?

Dzień Babci oraz Dzień Dziadka zbliżają się do nas wielkimi krokami. Wiadomo, że najważniejsze jest, aby o tym dniu pamiętać, a każdy dziadek i babcia najbardziej ucieszą się z towarzystwa ukochanych wnuków (i prawnuków) w tym szczególnym dniu. Wiele osób nie ma pomysłu na udany prezent, który ucieszyłby dziadków – w końcu ile razy można podarować parę ciepłych skarpet?

Wiadomo, że w przypadku małych dzieci, najbardziej pożądanym jest własnoręcznie wykonany prezent – laurka, w którą dziecko włożyło wiele pracy i serca cieszy najbardziej. Natomiast dorosłe wnuki najczęściej chcą kupić babci i dziadkowi prezent. I tu pojawia się problem. Jak wybrać taki prezent, który nie tylko ucieszy, ale także będzie praktyczny. A więc co jest dobrym pomysłem na prezent?

Praktycznie i elegancko

Pokrowiec na klucze, portfel lub kuferek na leki – dobrej jakości, eleganckie ucieszą zarówno babcię, jak i dziadka. Ponadto będzie to praktyczny prezent, przydatny w codziennym życiu. Pokrowiec na klucze ułatwi ich znalezienie w torebce oraz będzie się elegancko prezentował. Natomiast kuferek na leki jest bardzo oryginalnym prezentem – wiele starszych osób kupuje więcej lekarstw na zapas, a kuferek sprawi, że będą one zawsze w jednym miejscu. Dla babci dobrym i praktycznym pomysłem na prezent jest również elegancka kosmetyczka – taka, która sprawdzi się zarówno w podróży, jak i w domu.

A może nowocześnie?

Dla bardziej nowoczesnych dziadków świetnym pomysłem jest smartfon – urządzenie, które pozwoli pozostawać w stałym kontakcie z wnukami. A jakie urządzenie najlepiej się sprawdzi jako podarunek dla starszej osoby? Z pewnością takie, które będzie stosunkowo łatwe w obsłudze. Współczesne babcie i dziadkowie są coraz bardziej nowocześni: przepisów szukają w Google, często zawożą wnuki na różne zajęcia własnymi samochodami, a i zakupy zdarza im się zrobić przez internet. Mimo wszystko jednak warto wybrać urządzenie z najprostszym systemem operacyjnym. Wbrew pozorom nie trzeba wydawać fortuny. Na rynku można znaleźć niejeden tani smartfon, który parametrami technicznymi nie odbiega bardzo od czołowych modeli. Najważniejszy jest jednak stosunek ceny do jakości urządzenia.

smartfon manta

Coś dla dwojga

Kolejnym pomysłem na prezent dla babci i dziadka może być voucher do restauracji bądź kina czy teatru. To bardzo dobry pomysł, aby zafundować dziadkom chwilę relaksu i odpoczynku od codzienności, a także okazja, żeby dziadkowie poznali nowe, ciekawe miejsce. Często bywa również tak, że ludzie po wielu latach spędzonych razem, stopniowo ograniczają wspólne wyjścia, a rozrywek szukają głównie w domu. W takim wypadku wyrwanie dziadków sprzed telewizora wydaje się być trafnym pomysłem.

Najważniejsza jednak jest pamięć. Nawet najlepszy prezent na świecie nikogo nie ucieszy, jeżeli będzie spóźniony. Dziadkowie na pewno by się ucieszyli z zaproszenia na obiad, albo nawet na kawę czy herbatę w tym wyjątkowym dniu. Dla starszych osób chwile spędzone z wnukami czy dorosłymi dziećmi są bardzo ważne i sprawiają wiele radości.

Dodawanie komentarzy, pomysłów, opinii..

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *